Opdateret 15. oktober 2021

GildeDistriktByKommuneRegionPersonnavnemailWEB side
5. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandAlice Dyrskovalice@dyrskov.netsct-georg-aarhus.dk
1. HerningSteen Blicher DistriktsgildeHerningHerning KommuneMidtjyllandAlice Johannesenalice@johannesen.itwww.herninggildet.dk
HjørringVendsyssel DistriktsgildeHjørringHjørring KommuneNordjyllandAlice Larsenalice_hans@mail.dk
BogenseFyns DistriktsgildeBogenseNordfyns KommuneSyddanmarkAlice Pedersenalice-pe@mail.dk
Sct. Georgs Gildet KorsørVestsjællands DistriktsgildeKorsørSlagelse KommuneSjællandAnders Nordkvist Jensenloan@email.dk
EsbjergVestjysk DistriktsgildeEsbjergEsbjerg KommuneSyddanmarkAnna Marie Frydendallam.frydendall@gmail.comwww.sct-g.dk/esbjerg
1. FrederikshavnVendsyssel DistriktsgildeFrederikshavnFrederikshavn KommuneNordjyllandAnne Lise Jacobsenannelisejacobsen2805@gmail.com
SakskøbingLolland-Falster DistriktsgildeSakskøbingGuldborgsund kommuneSjællandAnne-Birthe Holm-Rasmussenholm-rasmussen@privat.dk
FlensborgSønderjyllands DistriktsgildeFlensborgFlensborg KommuneSydslesvigAnne-Margrete Jessenamjess@aol.comwww.flensborggildet.dk
KalundborgDragsholm DistriktsgildeKalundborgKalundborg KommuneSjællandAnnelise Schwartzbachanneliseschwartzbach@ka-net.dk
3. HorsensØstjysk DistriktsgildeHorsensHorsens KommuneMidtjyllandAnni Dalbyfam.dalby@gmail.com
1. SorøVestsjællands DistriktsgildeSorøSorø KommuneSjællandAnnie Knudsenaknudsen@mail.dkwww.soroegilderne.dk
10. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandAnnie Sperlingannie@sperlings.dkhttp://10gildesct-georg-aalborg.dk/
GrenaaLandsgildeledelseGrenaaNorddjurs kommuneMidtjyllandArne Andersenkaa@grenaas.net
1. RoskildeRoskilde-Hedebo DistriktsgildeRoskildeRoskilde KommuneSjællandArne Bjeragerarnebjerager@mail.dkwww.sctgeorgsgilderneroskilde.dk
9. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandArne Hvid Christiansenarnehvidc@gmail.comwww.sct-georgs-gilderne-aarhus.dk/stadsgildet/9.gi
1. TaastrupRoskilde-Hedebo DistriktsgildeTaastrupHøje-Taastrup KommuneHovedstadenArne Skovgaard Lærkeborgarne@laerkeborg.dk
3. VejleTrekantområdets DistriktsgildeVejleVejle KommuneSyddanmarkArthur Conniebelhaven99@gmail.comwww.3gilde.dk
BjerringbroSteen Blicher DistriktsgildeBjerringbroViborg KommuneMidtjyllandBent Bjerring Pedersenbentasta@gmail.com
3. FrederikssundArresø DistriktsgildeFrederikssundFrederikssund KommuneHovedstadenBente Christensendragen@newmail.dk
9. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandBente Holmbachbenteholmbach@gmail.comwww.9gilde.sct-georg-aalborg.dk/
1. (og 7.) ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandBirgitte Bolhøjbolhoej@gmail.com
Ølgod, HjeddinggildetVestjysk DistriktsgildeØlgodVarde KommuneSyddanmarkBirgitte Holmgittehjorgenl@gmail.com
FredensborgKronborg DistriktsgildeFredensborgFredensborg KommuneHovedstadenBirte Øhblombirte.ohblom@gmail.com
KjellerupSteen Blicher DistriktsgildeKjellerupSilkeborg KommuneMidtjyllandBirthe Ib Uhrskovbf@uhrskov.net
1. KøbenhavnKøbenhavns DistriktsgildeKøbenhavnKøbenhavns KommuneHovedstadenBirthe Jungmarkjungmark@lic-mail.dk
RandersLandsgildeledelseRandersRanders KommuneØstjyllandBirthe Norring-Agerskovbirthe.na@gmail.comwww.sctgeorgsgildetranders.dk
Store HeddingeGøngernes DistriktsgildeStore HeddingeStevns KommuneSjællandBjarne Leif Nielsenbln1944@privat.dkSkovvængehus.dk
SGG i Brøndbyerne og Rødovre, Vestvold GildetRoskilde-Hedebo DistriktsgildeBrøndby/RødovreBrøndby Kommune/Rødovre KommuneHovedstadenBjarne Wichmannwichmann.bjarne1@gmail.comwww.vestvold.dk
1. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkBodil Buurbbuur@outlook.comwww.sct-georg-odense.dk/1-sct-georg-gilde/
2. VejleTrekantområdets DistriktsgildeVejleVejle KommuneSyddanmarkBodil Jølverbodil.joelver@gmail.com
Sct. Georgs Gildet i VordingborgGøngernes DistriktsgildeBrita Toppbritatopp@gmail.com
1. HorsensØstjysk DistriktsgildeHorsensHorsens KommuneMidtjyllandClaus Holck Papecogcpape@gmail.com
SGG i BruxellesLandsgildeledelseClaus Kondrupclaus@kondrup.eu
1. KøgeGøngernes DistriktsgildeKøgeKøge KommuneSjællandConny Gertsenconny.ole@webspeed.dkwww.koegegilde.dk
Nykøbing SjællandDragsholm DistriktsgildeNykøbing SjællandOdsherred KommuneSjællandDjonna Larssondjonna@larssons.dk
FarumSjælsø DistriktsgildeFarumFuresø KommuneHovedstadenDorte Brandt Hansenbrandt.dorte@gmail.comsctgeorgsgildet-farum.dk
9. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkDorthe Ditlevsenkaj.ditlevsen@nalnet.dkwww.sct-georg-odense.dk/9-sct-georg-gilde/
FjerritslevAalborg DistriktsgildeFjerritslevJammerbugt KommuneNordjyllandEigil Bach Nielsenebn@proconstaal.dk
RungstedSjælsø DistriktsgildeHørsholmHørsholm KommuneHovedstadenElla Andersenellaandersen1984@gmail.comsct-g.dk/rungsted
MiddelfartFyns DistriktsgildeMiddelfartMiddelfart KommuneSyddanmarkElse Sudergaardelse@sudergaard.dk
3. FredericiaTrekantområdets DistriktsgildeFredericiaFredericia KommuneSyddanmarkElsebet Maach Andersenbet.maach@gmail.comwww.sct-georg.dk/fredericia/
VojensSønderjyllands DistriktsgildeVojensHaderslev KommuneSyddanmarkErhard Jahnsejahns@gmail.comwww.sct-g.dk/vojens/
2. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkErik Jensenek.je@get2net.dkwww.sct-georg-odense.dk/2-sct-georgs-gilde/
2. FredericiaTrekantområdets DistriktsgildeFredericiaFredericia KommuneSyddanmarkErik Matthiesenema@matthies.dk
3. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkErik Oleseneo@eo-engros.dkwww.sct-georg-odense.dk/3-sct-georg-gilde/
3. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkErik Sandholterikjutta@stofanet.dkwww.sctgeorgsgilderne.dk
2. TaastrupRoskilde-Hedebo DistriktsgildeTaastrupHøje-Taastrup KommuneHovedstadenEsther Kjæreby Pedersenesther@kjaereby.dk
RingstedVestsjællands DistriktsgildeRingstedRingsted KommuneSjællandEva Krieger Henriksenekrieger@adslhome.dk
2. ViborgSteen Blicher DistriktsgildeViborgViborg KommuneMidtjyllandFinn Bagerafbager@fiberpost.dk
ToftlundSønderjyllands DistriktsgildeToftlundTønder KommuneSyddanmarkFinn Stevnhovedstevnhoved@stevn.comwww.sct-georgsgildet-toftlund.dk
1. HobroAalborg DistriktsgildeHobroMariagerfjord KommuneNordjyllandFrede Vesterbæk Mortensenfmhobro@webspeed.dk
8. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGert Larsengert@gvdnet.dk8gilde.sct-georg-aalborg.dk
RavnsholtSjælsø DistriktsgildeAllerødAllerød KommuneHovedstadenGodtfred Petersenjambogodt@gmail.com
2. RoskildeRoskilde-Hedebo DistriktsgildeRoskildeRoskilde KommuneSjællandHanne Christensenhp-samba@mail.tele.dkwww.sctgeorgsgilderneroskilde.dk
4. HolstebroNordvestjysk DistriktsgildeHolstebroHolstebro KommuneMidtjyllandHanne Mogensenhannemogensen@mail.dk
11. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandHanne Thusgaard Hansenhanne.thusgaard@hotmail.comwww.sct-georg-aalborg.dk/11.gilde
2. SkanderborgØstjysk DistriktsgildeSkanderborgSkanderborg KommuneMidtjyllandHans Chr. Jenseniljhcj@gmail.comwww.2skanderborggilde.dk
2. HobroAalborg DistriktsgildeHobroMariagerfjord KommuneNordjyllandHans Christian Jørgensenhajormail@gmail.com
GribskovArresø DistriktsgildeGribskovGribskov KommuneHovedstadenHans Fossfosseva@gmail.comwww.hillerodgilderne.dk
2. HillerødArresø DistriktsgildeHillerødHillerød KommuneHovedstadenHelle Petersenhellep22@gmail.comwww.hillerodgilderne.dk
JyderupDragsholm DistriktsgildeJyderupHolbæk KommuneSjællandHenning Frode Hoffmannlenehenninghoffmann@gmail.com
1. FredericiaTrekantområdets DistriktsgildeFredericiaFredericia KommuneSyddanmarkIlsa Lux Andersennielsa@andersen.mail.dkwww.sct-georg.dk/fredericia/
ØlstykkeArresø DistriktsgildeØlstykkeEgedal KommuneHovedstadenInge Hallumingemariehallum@gmail.comwww.oelstykkegildet.dk
ThistedNordvestjysk DistriktsgildeThistedThisted KommuneNordjyllandInge Skovfoged Pederseningesp@privat.dk
1. BornholmLandsgildeledelseRønneBornholms RegionskommuneHovedstadenInger Fornitzingfo@outlook.dk
3. SlagelseVestsjællands DistriktsgildeSlagelseSlagelse KommuneSjællandInger Grønborgingergronborg@gmail.comwww.slagelsegilderne.dk/
2. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandJan Bigumjan.bigum@stofanet.dk
RudkøbingFyns DistriktsgildeRudkøbingLangeland KommuneSyddanmarkJan Petersenjan.petersen171@gmail.com
3. SilkeborgSteen Blicher DistriktsgildeSilkeborgSilkeborg KommuneMidtjyllandJens Ingfred Rasmussenjingfredr@gmail.comwww.sct-georg.dk/3silkeborg
4. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandJette Samsøe Jørgensenjettesamsoe@stofanet.dk
RingkøbingVestjysk DistriktsgildeRingkøbingRingkøbing-Skjern KommuneMidtjyllandJohanne Bachmann Hjorthjohannehjorth@live.dkhttps://sct-g.dk/ringkoebing
ÅrupFyns DistriktsgildeÅrupAssens KommuneSyddanmarkJohn C. Madsenskovkrogen17@stofanet.dk
HammelØstjysk DistriktsgildeHammelFavrskov KommuneMidtjyllandJytte Kronvoldjkronvold@mail.dkwww.sctgeorg-hammel.dk
3. HolstebroNordvestjysk DistriktsgildeHolstebroHolstebro KommuneMidtjyllandJytte Von Seelenseelenjk@gmail.comwww.3-sct-georgs-gilde-holstebro.dk/
1. SkælskørVestsjællands DistriktsgildeSkælskørSlagelse KommuneSjællandJørn Herkildretogvelfaerd@gmail.com
SkiveNordvestjysk DistriktsgildeSkiveSkive KommuneMidtjyllandKaj Karmann Hansenkarmann@mail.tele.dk
6. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandKaren Kjærkknaugust@gmail.comwww.6gilde.sct-georg-aalborg.dk
2. BornholmLandsgildeledelseNexøBornholms RegionskommuneHovedstadenKarin Ann Nissenkarinann@oblongo.com
RingeFyns DistriktsgildeRingeFaaborg-Midtfyn KommuneSyddanmarkKarin Petersencarl.petersen@mail.dk
SkagenVendsyssel DistriktsgildeKeld Reinhardt Pedersenkeldp43@gmail.com
HadstenØstjysk DistriktsgildeHadstenFavrskov KommuneMidtjyllandKirsten Marie Andersenkirstenandersen52@hotmail.comwww.sctgeorg-hadsten.dk
BrammingVestjysk DistriktsgildeBrammingEsbjerg KommuneSyddanmarkKirsten Michaelis Holmkirstenmholm@outlook.dk
1. SkanderborgØstjysk DistriktsgildeSkanderborgSkanderborg KommuneMidtjyllandKjeld Berthold Krabsenkjeld@krabsen.dkwww.sctgeorg.dk/1skanderborg
2. Nykøbing FalsterLolland-Falster DistriktsgildeNykøbing FalsterGuldborgsund kommuneSjællandKjeld Ærendal Mikkelsenkjeldmik@post7.tele.dk
2. StruerNordvestjysk DistriktsgildeStruerStruer KommuneMidtjyllandKnud Hjarsbækknud.hjarsbaek@gmail.comwww.2-gilde-struer.dk
2. AabenraaSønderjyllands DistriktsgildeAabenraaAabenraa KommuneSyddanmarkKnud Langekogslange@gmail.com
2. SorøVestsjællands DistriktsgildeSorøSorø KommuneSjællandKurt Lund Pedersenkurt@highfive.netwww.soroegilderne.dk
1. FrederiksværkArresø DistriktsgildeFrederiksværkHalsnæs KommuneHovedstadenKurt Lystrup Sørensenkirstengosoerensen@gmail.com
1. HelsingørKronborg DistriktsgildeHelsingørHelsingør KommuneHovedstadenLars Ove Sørensenlosorensen@live.dksct-georg-kronborg.dk
MariboLolland-Falster DistriktsgildeMariboLolland KommuneSjællandLena Holskolena@holsko.dk
1. AabenraaSønderjyllands DistriktsgildeAabenraaAabenraa KommuneSyddanmarkLis Berglb@berg.mail.dkwww.aabenraagilderne.dk
IkastSteen Blicher DistriktsgildeIkastIkast-Brande KommuneMidtjyllandLis Stevnlisstevn@msn.comwww.ikastgildet.dk
KertemindeFyns DistriktsgildeKertemindeKerteminde KommuneSyddanmarkLisbeth Aavang Jensenlisbeth.aavang.jensen@gmail.com
2. HolstebroNordvestjysk DistriktsgildeHolstebroHolstebro KommuneMidtjyllandLisbeth Malgaardlisbeth.malgaard@gmail.com
AllerødSjælsø DistriktsgildeAllerødAllerød KommuneHovedstadenLisbeth Skovgaardlisbethskovgaard24@gmail.com
3. HaderslevSønderjyllands DistriktsgildeHaderslevHaderslev KommuneSyddanmarkLissi Houmanlissihouman@gmail.comwww.haderslevgilder.dk
GrænsegildetSønderjyllands DistriktsgildeLissi Jessennellie-nelson@hotmail.com
4. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkLone Rossenlo.rossen@gmail.comhttps://www.sct-georg-odense.dk/4-sct-georg-gilde/
SæbyVendsyssel DistriktsgildeSæbyFrederikshavn KommuneNordjyllandMarian Arenfeldtm.arenfeldt@gmail.com
Klangildet Oksbøl - 2. VardeVestjysk DistriktsgildeMarianne Holmmarianne.holm62@gmail.com
FåborgFyns DistriktsgildeFåborgFaaborg-Midtfyn KommuneSyddanmarkMarie Jakobsentolum@stofanet.dkwww.sctgeorgsgildetifaaborg.dk
2. NæstvedGøngernes DistriktsgildeNæstvedNæstved KommuneSjællandMerete Løvstad Johansenml@sport.dksct-georgsgilderne.dk
3. HelsingørKronborg DistriktsgildeHelsingørHelsingør KommuneHovedstadenMette Høitemette@hoite.dk
Holger DanskeKronborg DistriktsgildeHelsingørHelsingørHovedstadenMichael Kjærmiver.krisser@gmail.com
1. HaderslevSønderjyllands DistriktsgildeHaderslevHaderslev KommuneSyddanmarkMogens F. Krarupmogenskrarup@gmail.comwww.haderslevgilder.dk
4. HaderslevSønderjyllands DistriktsgildeHaderslevHaderslev KommuneSyddanmarkNiels Hansen Kudsknhkudsk@hotmail.com
VærløseSjælsø DistriktsgildeVærløseFuresø KommuneHovedstadenNiels-Jørgen Hermannn-j_hermann@hotmail.comwww.vaerloesegildet.dk
HærvejenVestjysk DistriktsgildeVejenVejen KommuneSyddanmarkNils Bjørn Jensennilsbj@vejen-net.dk
8. Århus NordÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandNils Liljebergliljeberg@outlook.dk
8. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkNina Nøddelundnoed49@gmail.comwww.sct-georg-odense.dk/8-sct-georgs-gilde/
FortunenSjælsø DistriktsgildeKgs. LyngbyLyngby-Taarbæk KommuneHovedstadenOle Iversenolesteen@iversen.mail.dkwww.fortungildet.dk
Greve-SolrødRoskilde-Hedebo DistriktsgildeGreve/SolrødGreve Kommune/Solrød KommuneSjællandOle Peder Sørensenkunoy@apoteket.dkwww.greve-solroedgildet.dk
1. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkOtto Bjerregaardgltved4@gmail.comwww.sctgeorgsgilderne.dk
Arrenæs gildet, 2. Fr.værkArresø DistriktsgildeFrederiksværkHalsnæs KommuneHovedstadenOve Nielsenaavangen1@hotmail.com
FanøVestjysk DistriktsgildeFanøFanø KommuneSyddanmarkPaul Boel Bergbreine.berg@esenet.dk
1. SønderborgSønderjyllands DistriktsgildeSønderborgSønderborg KommuneSyddanmarkPer Kongebrogm@1sgs.dkwww.1sgs.dk
HørsholmSjælsø DistriktsgildeHørsholmHørsholm KommuneHovedstadenPer Svenssonpersvensson@outlook.com
2. SkælskørVestsjællands DistriktsgildeSkælskørSlagelse KommuneSjællandPeter Damdam.peter@hotmail.com
18. Gilde AmagerKøbenhavns DistriktsgildePi Højtepiogknud@gmail.com
KarupSteen Blicher DistriktsgildeKarupViborg KommuneMidtjyllandPoul Petersenpoulpk@youmail.dk
NordborgSønderjyllands DistriktsgildeNordborgSønderborg KommuneSyddanmarkPoul Wintherpoul.winther@outlook.dkNordborggildet.dk
BirkerødSjælsø DistriktsgildeBirkerødRudersdal KommuneHovedstadenPoul-Henrik Appelqvistph.appelqvist@gmail.com
FakseGøngernes DistriktsgildeFaxeFaxe KommuneSjællandPreben Gustafsenpgustafsen@gmail.comwww.sctgeorgfaxe.dk
Skjern/TarmVestjysk DistriktsgildeSkjern/TarmRingkøbing-Skjern KommuneMidtjyllandRie (Marie) Nielsenrie@skaanning.com
Baden-Powell StammenLandsgildeledelseEbeltoftSyddjurs KommuneMidtjyllandRigmor Lauridsenbadenpowellstammen@gmail.com
PræstøGøngernes DistriktsgildePræstøVordingborg KommuneSjællandRika Ramseygn@tordenguden.dksct-g.dk/praestoe/
12. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandRita Lykke Ekstrandritaekstrand@gmail.comwww.12gilde.sct-georg-aalborg.dk/?
SGG i GlostrupRoskilde-Hedebo DistriktsgildeGlostrupGlostrup KommuneHovedstadenRuth Egede Christensenruth.egede.christensen@gmail.comwww.1-glostrup.dk
6. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandSonja Sørensensos@webspeed.dk
HirtshalsVendsyssel DistriktsgildeHirtshalsHjørring KommuneNordjyllandSteen Mouritsensteen.mouritsen@jubii.dk
Suså Gildet NæstvedGøngernes DistriktsgildeNæstvedNæstved KommuneSjællandSusanne Nabe-Nielsens.nabe-nielsen@stofanet.dkwww.sct-georgsgilderne.dk
LemvigNordvestjysk DistriktsgildeLemvigLemvig KommuneMidtjyllandSusanne Skammelsens.skammelsen@outlook.dk
1. VejleTrekantområdets DistriktsgildeVejleVejle KommuneSyddanmarkSvend Aage Baksvendagebak@gmail.com
1. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandSvend Erik Jensensvej02@gmail.comwww.1gilde.sct-georg-aalborg.dk/
Porskjær SGG i GaltenØstjysk DistriktsgildeGaltenSkanderborg KommuneMidtjyllandTorben Andersenta@avk.dkwww.sct-g.dk/porskjaer/.
2. SilkeborgSteen Blicher DistriktsgildeSilkeborgSilkeborg KommuneMidtjyllandTorben Lohse Friistlfriis@outlook.dkwww.2gildesilkeborg.dk/
5. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkTove Andersen5.gildemester@sctgeorgsgilderne.dkwww.sctgeorgsgilderne.dk
2. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkTove Knudsentoveknudsen7@gmail.comwww.sctgeorgsgilderne.dk
4. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkUffe Uhrbranduffe@uhrbrand.comwww.sctgeorgsgilderne.dk
Ledøje-SmørumArresø DistriktsgildeSmørumEgedal KommuneHovedstadenUlla Frederiksenulla.jorgen@frederiksen.mail.dk
10. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandUlla Kerchlangoulla@kerchlango.dk
GråstenSønderjyllands DistriktsgildeGråstenSønderborg KommuneSyddanmarkUlla Larsenpost@aftenskolerne.com
2. HorsensØstjysk DistriktsgildeHorsensHorsens KommuneMidtjyllandUlla Smed Mortensenusmtm@stofanet.dk
2. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandUlla Væverullav@stofanet.dkwww.2gilde-sct-georg-aalborg.dk
4. SlagelseVestsjællands DistriktsgildeSlagelseSlagelse KommuneSjællandVagn Riber Andersenvagn@danbi.dkwww.slagelsegilderne.dk
15. Kbh. - RødovreKøbenhavns DistriktsgildeRødovreRødovre KommuneHovedstadenVibeke Dich Hermannmadamdich@gmail.comwww.15gilderoedovre.dk

Distrikter

Internationale Gilder

Internationale Organisationer

Opdateret 23. juni 2021

Arresø DistriktDistriktgildemester:
Henning Rasmussen
dgm@arresoe-distrikt.dk
Dragsholm DistriktsgildeDistriktgildemester:
Vagn Dalsgaard
strandgaarden@gmail.com
Fyns DistriktsgildeDistriktgildemester:
Tove Lise Sørensen
tovelise@live.dk
Gøngernes DistriktDistriktgildemester:
Lone Erkmann
lone@erkmann.dk
Kronborg DistriktDistriktgildemester:
John Kjeldgaard
kjeldgaard3060@gmail.com
Københavns StadsgildeDistriktgildemester:
Hanne Borgstrøm
hbb@brnet.dk
Lolland-Falster DistriktDistriktgildemester:
Victor Birch-Pedersen
birch@mkpost.dk
Nordvestjysk DistriktsgildeDistriktgildemester:
Jørgen Mikkelsen
paulaogjorgen@mail.dk
Odense StadsgildeDistriktgildemester:
Karen Jensen
karen@ibje.dk
Roskilde Hedebo DistriktDistriktgildemester:
Mogens Tangaa-Andersen
mogens.tangaa@gmail.com
Sjælsø DistriktsgildeDistriktgildemester:
Bente Elleby
bekol@webspeed.dk
Steen Blicher DistriktsgildeDistriktgildemester:
Bent Praastrup
bent.praastrup@youmail.dk
Sønderjyllands DistriktDistriktgildemester:
Hans Henrik Galle
dgm@sonderjyllands-distrikt.dk
Trekantområdets DistriktsgildeDistriktgildemester:
Karsten Barfoed
kabar@profibermail.dk
Vendsyssel DistriktsgildeDistriktgildemester:
Mogens From
mogensf@montes.dk
Vestjysk DistriktsgildeDistriktgildemester:
Erik Brig Jessen
erik@brig.dk
Vestsjællands DistriktsgildeDistriktgildemester:
Aase Kanding
aase@kanding.dk
Østjysk DistriktDistriktgildemester:
Sten Bo Andersen
sten_bo@post5.tele.dk
Aalborg StadsgildeDistriktgildemester:
Finn Bramsen
f.bramsen@youmail.dk
Besøg på Facebook
Aarhus StadsgildeDistriktgildemester:
Kjeld Hedelund Jørgensen
kjeld_hedelund@stofanet.dk

ISGF Om ISGF
International Scout and Guide Fellowship
NBSR Om ISGF Nordisk Baltisk Underregion
Europaregionen Om ISGF Europaregion
Central Branch Om ISGF Central Branch
WAGGGS Om World Association of Girl Guides and Girl Scouts
WOSM Om World Organization of the Scout Movement