Opdateret 16. januar 2022

GildenavnDistriktPostnr - bynavnPersonnavnemail
1. (og 7.) ÅrhusÅrhus Distriktsgilde8400 EbeltoftBirgitte Bolhøjbolhoej@gmail.com
1. AabenraaSønderjyllands Distriktsgilde6230 RødekroLis Berglb@berg.mail.dk
1. AalborgAalborg Distriktsgilde9200 Aalborg SVSvend Erik Jensensvej02@gmail.com
1. BornholmLandsgildeledelse3700 RønneInger Fornitzingfo@outlook.dk
1. FredericiaTrekantområdets Distriktsgilde7000 FredericiaIlsa Lux Andersennielsa@andersen.mail.dk
1. FrederikshavnVendsyssel Distriktsgilde9900 FrederikshavnAnne Lise Jacobsenannelisejacobsen2805@gmail.com
1. FrederiksværkArresø Distriktsgilde3300 FrederiksværkKurt Lystrup Sørensenkirstengosoerensen@gmail.com
1. HaderslevSønderjyllands Distriktsgilde6100 HaderslevMogens F. Krarupmogenskrarup@gmail.com
1. HelsingørKronborg Distriktsgilde3000 HelsingørLars Ove Sørensenlosorensen@live.dk
1. HerningSteen Blicher Distriktsgilde7400 HerningAlice Johannesenalice@johannesen.it
1. HobroAalborg Distriktsgilde9500 HobroFrede Vesterbæk Mortensenfmhobro@webspeed.dk
1. HorsensØstjysk Distriktsgilde8700 HorsensClaus Holck Papecogcpape@gmail.com
1. KoldingTrekantområdets Distriktsgilde6000 KoldingOtto Bjerregaardgltved4@gmail.com
1. KøbenhavnKøbenhavns Distriktsgilde2400 København NVBirthe Jungmarkjungmark@lic-mail.dk
1. KøgeGøngernes Distriktsgilde4600 KøgeConny Gertsenconny.ole@webspeed.dk
1. OdenseOdense Distriktsgilde5250 Odense SVBodil Buurbbuur@outlook.com
1. RoskildeRoskilde-Hedebo Distriktsgilde4000 RoskildeArne Bjeragerarnebjerager@mail.dk
1. SkanderborgØstjysk Distriktsgilde8660 SkanderborgKjeld Berthold Krabsenkjeld@krabsen.dk
1. SkælskørVestsjællands Distriktsgilde4230 SkælskørJørn Herkildretogvelfaerd@gmail.com
1. SorøVestsjællands Distriktsgilde4180 SorøAnnie Knudsenaknudsen@mail.dk
1. SønderborgSønderjyllands Distriktsgilde6400 SønderborgEllen Margrete Nissengm@1sgs.dk
1. TaastrupRoskilde-Hedebo Distriktsgilde2630 TaastrupArne Skovgaard Lærkeborgarne@laerkeborg.dk
1. VejleTrekantområdets Distriktsgilde7100 VejleSvend Aage Baksvendagebak@gmail.com
10. AalborgAalborg Distriktsgilde9210 Aalborg SØAnnie Sperlingannie@sperlings.dk
10. ÅrhusÅrhus Distriktsgilde9990 SkagenUlla Kerchlangoulla@kerchlango.dk
11. AalborgAalborg Distriktsgilde9210 Aalborg SØHanne Thusgaard Hansenhanne.thusgaard@hotmail.com
12. AalborgAalborg Distriktsgilde9400 NørresundbyRita Lykke Ekstrandritaekstrand@gmail.com
15. Kbh. - RødovreKøbenhavns Distriktsgilde2610 RødovreVibeke Dich Hermannmadamdich@gmail.com
18. Gilde AmagerKøbenhavns Distriktsgilde2300 København SPi Højtepiogknud@gmail.com
18. København - LUKKKETKøbenhavns Distriktsgilde
2. AabenraaSønderjyllands Distriktsgilde6200 AabenraaKnud Langekogslange@gmail.com
2. AalborgAalborg Distriktsgilde9000 AalborgUlla Væverullav@stofanet.dk
2. BornholmLandsgildeledelse3740 SvanekeKarin Ann Nissenkarinann@oblongo.com
2. FredericiaTrekantområdets Distriktsgilde7000 FredericiaErik Matthiesenema@matthies.dk
2. HillerødArresø Distriktsgilde3400 HillerødHelle Petersenhellep22@gmail.com
2. HobroAalborg Distriktsgilde9500 HobroHans Christian Jørgensenhajormail@gmail.com
2. HolbækDragsholm Distriktsgilde
2. HolstebroNordvestjysk Distriktsgilde7500 HolstebroLisbeth Malgaardlisbeth.malgaard@gmail.com
2. HorsensØstjysk Distriktsgilde8700 HorsensUlla Smed Mortensenusmtm@stofanet.dk
2. KoldingTrekantområdets Distriktsgilde6000 KoldingTove Knudsentoveknudsen7@gmail.com
2. Nykøbing FalsterLolland-Falster Distriktsgilde4850 StubbekøbingKjeld Ærendal Mikkelsenkjeldmik@post7.tele.dk
2. NæstvedGøngernes Distriktsgilde4700 NæstvedBodil Kjeldgaardbckjeldgaard@outlook.dk
2. OdenseOdense Distriktsgilde5792 ÅrslevErik Jensenek.je@get2net.dk
2. RoskildeRoskilde-Hedebo Distriktsgilde4000 RoskildeHanne Christensenhp-samba@mail.tele.dk
2. SilkeborgSteen Blicher Distriktsgilde8600 SilkeborgTorben Lohse Friistlfriis@outlook.dk
2. SkanderborgØstjysk Distriktsgilde8660 SkanderborgJørgen Kiærskoujoergen@kiaerskou.dk
2. SkælskørVestsjællands Distriktsgilde4230 SkælskørPeter Damdam.peter@hotmail.com
2. SorøVestsjællands Distriktsgilde4180 SorøKurt Lund Pedersenkurt@highfive.net
2. StruerNordvestjysk Distriktsgilde7600 StruerKnud Hjarsbækknud.hjarsbaek@gmail.com
2. TaastrupRoskilde-Hedebo Distriktsgilde2630 TaastrupEsther Kjæreby Pedersenesther@kjaereby.dk
2. VejleTrekantområdets Distriktsgilde7100 VejleBodil Jølverbodil.joelver@gmail.com
2. ViborgSteen Blicher Distriktsgilde8800 ViborgFinn Bagerafbager@fiberpost.dk
2. ÅrhusÅrhus Distriktsgilde8230 ÅbyhøjJan Bigumjan.bigum@stofanet.dk
3. FredericiaTrekantområdets Distriktsgilde7100 VejleElsebet Maach Andersenbet.maach@gmail.com
3. FrederikssundArresø Distriktsgilde3600 FrederikssundBente Christensendragen@newmail.dk
3. HaderslevSønderjyllands Distriktsgilde6100 HaderslevLissi Houmanlissihouman@gmail.com
3. HelsingørKronborg Distriktsgilde3140 ÅlsgårdeMette Høitemette@hoite.dk
3. HolstebroNordvestjysk Distriktsgilde7500 HolstebroJytte Von Seelenseelenjk@gmail.com
3. HorsensØstjysk Distriktsgilde8700 HorsensAnni Dalbyfam.dalby@gmail.com
3. KoldingTrekantområdets Distriktsgilde6640 LunderskovErik Sandholterikjutta@stofanet.dk
3. OdenseOdense Distriktsgilde5260 Odense S.Erik Oleseneo@eo-engros.dk
3. SilkeborgSteen Blicher Distriktsgilde8600 SilkeborgJens Ingfred Rasmussenjingfredr@gmail.com
3. SlagelseVestsjællands Distriktsgilde4200 SlagelseInger Grønborgingergronborg@gmail.com
3. VejleTrekantområdets Distriktsgilde6040 EgtvedArthur Conniebelhaven99@gmail.com
4. HaderslevSønderjyllands Distriktsgilde6100 HaderslevNiels Hansen Kudsknhkudsk@hotmail.com
4. HolstebroNordvestjysk Distriktsgilde7500 HolstebroHanne Mogensenhannemogensen@mail.dk
4. KoldingTrekantområdets Distriktsgilde6580 VamdrupUffe Uhrbranduffe@uhrbrand.com
4. OdenseOdense Distriktsgilde5000 Odense CLone Rossenlo.rossen@gmail.com
4. SlagelseVestsjællands Distriktsgilde4200 SlagelseVagn Riber Andersenvagn@danbi.dk
4. ÅrhusÅrhus Distriktsgilde8260 Viby JJette Samsøe Jørgensenjettesamsoe@stofanet.dk
5. KoldingTrekantområdets Distriktsgilde6000 KoldingTove Andersen5.gildemester@sctgeorgsgilderne.dk
5. ÅrhusÅrhus Distriktsgilde8250 EgåAlice Dyrskovalice@dyrskov.net
6. AalborgAalborg Distriktsgilde9000 AalborgKaren Kjærkknaugust@gmail.com
6. ÅrhusÅrhus Distriktsgilde8310 Tranbjerg JSonja Sørensensos@webspeed.dk
8. AalborgAalborg Distriktsgilde9210 Aalborg SØGert Larsengert@gvdnet.dk
8. OdenseOdense Distriktsgilde5210 Odense NVNina Nøddelundnoed49@gmail.com
8. Århus NordÅrhus Distriktsgilde8240 RisskovNils Liljebergliljeberg@outlook.dk
9. AalborgAalborg Distriktsgilde9000 AalborgBente Holmbachbenteholmbach@gmail.com
9. OdenseOdense Distriktsgilde5000 Odense CDorthe Ditlevsenkaj.ditlevsen@nalnet.dk
9. ÅrhusÅrhus Distriktsgilde
Aalborg DistriktsgildeAalborg Distriktsgilde
AllerødSjælsø Distriktsgilde3450 AllerødLisbeth Skovgaardlisbethskovgaard24@gmail.com
Arrenæs gildet, 2. Fr.værkArresø Distriktsgilde3390 HundestedOve Nielsenaavangen1@hotmail.com
Baden-Powell StammenLandsgildeledelse5762 Vester SkerningeRigmor Lauridsenbadenpowellstammen@gmail.com
BirkerødSjælsø Distriktsgilde3460 BirkerødPoul-Henrik Appelqvistph.appelqvist@gmail.com
BjerringbroSteen Blicher Distriktsgilde8800 ViborgBent Bjerring Pedersenbentasta@gmail.com
BogenseFyns Distriktsgilde5400 BogenseAlice Pedersenalice-pe@mail.dk
BrammingVestjysk Distriktsgilde6740 BrammingKirsten Michaelis Holmkirstenmholm@outlook.dk
Dragsholm DistriktsgildeDragsholm Distriktsgilde
EsbjergVestjysk Distriktsgilde6715 Esbjerg N.Anna Marie Frydendallam.frydendall@gmail.com
FakseGøngernes Distriktsgilde4640 FaxePreben Gustafsenpgustafsen@gmail.com
FanøVestjysk Distriktsgilde6715 Esbjerg N.Paul Boel Bergbreine.berg@esenet.dk
FarumSjælsø Distriktsgilde3520 FarumDorte Brandt Hansenbrandt.dorte@gmail.com
FjerritslevAalborg Distriktsgilde9690 FjerritslevEigil Bach Nielsenebn@proconstaal.dk
FlensborgSønderjyllands DistriktsgildeD-24941 FlensborgAnne-Margrete Jessenamjess@aol.com
FortunenSjælsø Distriktsgilde2730 HerlevOle Iversenolesteen@iversen.mail.dk
FredensborgKronborg Distriktsgilde3480 FredensborgBirte Øhblombirte.ohblom@gmail.com
Fyns DistriktsgildeFyns Distriktsgilde
FåborgFyns Distriktsgilde5600 FåborgMarie Jakobsentolum@stofanet.dk
GrenaaLandsgildeledelse8500 GrenaaArne Andersenkaa@grenaas.net
Greve-SolrødRoskilde-Hedebo Distriktsgilde2670 GreveOle Peder Sørensenkunoy@apoteket.dk
GribskovArresø Distriktsgilde3400 HillerødHans Fossfosseva@gmail.com
GråstenSønderjyllands Distriktsgilde6300 GråstenUlla Larsenpost@aftenskolerne.com
GrænsegildetSønderjyllands Distriktsgilde6330 PadborgLissi Jessennellie-nelson@hotmail.com
HadstenØstjysk Distriktsgilde8370 HadstenKirsten Marie Andersenkirstenandersen52@hotmail.com
HammelØstjysk Distriktsgilde8450 HammelJytte Kronvoldjkronvold@mail.dk
HirtshalsVendsyssel Distriktsgilde9800 HjørringSteen Mouritsensteen.mouritsen@jubii.dk
HjørringVendsyssel Distriktsgilde9850 HirtshalsAlice Larsenalice_hans@mail.dk
Holger DanskeKronborg Distriktsgilde3140 ÅlsgårdeMichael Kjærmiver.krisser@gmail.com
HærvejenVestjysk Distriktsgilde6600 VejenNils Bjørn Jensennilsbj@vejen-net.dk
HørsholmSjælsø Distriktsgilde2100 København ØPer Svenssonpersvensson@outlook.com
IkastSteen Blicher Distriktsgilde7430 IkastLis Stevnlisstevn@msn.com
JyderupDragsholm Distriktsgilde4450 JyderupHenning Frode Hoffmannlenehenninghoffmann@gmail.com
KalundborgDragsholm Distriktsgilde4400 KalundborgAnnelise Schwartzbachanneliseschwartzbach@ka-net.dk
KarupSteen Blicher Distriktsgilde7470 Karup JPoul Petersenpoulpk@youmail.dk
KertemindeFyns Distriktsgilde5300 KertemindeLisbeth Aavang Jensenlisbeth.aavang.jensen@gmail.com
KjellerupSteen Blicher Distriktsgilde8620 KjellerupBirthe Ib Uhrskovbf@uhrskov.net
Klangildet Oksbøl - 2. VardeVestjysk Distriktsgilde6840 OksbølMarianne Holmmarianne.holm62@gmail.com
Kronborg DistriktsgildeKronborg Distriktsgilde
Københavns StadsgildeKøbenhavns Distriktsgilde
LandsgildeledelsenLandsgildeledelse
Ledøje-SmørumArresø Distriktsgilde2765 SmørumUlla Frederiksenulla.jorgen@frederiksen.mail.dk
LemvigNordvestjysk Distriktsgilde7400 HerningSusanne Skammelsens.skammelsen@outlook.dk
Lolland-Falster DistriktLolland-Falster Distriktsgilde
MariboLolland-Falster Distriktsgilde4930 MariboLena Holskolena@holsko.dk
MiddelfartFyns Distriktsgilde5500 MiddelfartElse Sudergaardelse@sudergaard.dk
Mikkel Bryggers GildeLandsgildeledelse
Niels Ebbesens DistriktNiels Ebbesens Distriktsgilde
NordborgSønderjyllands Distriktsgilde6430 NordborgPoul Wintherpoul.winther@outlook.dk
Nordvestjysk DistriktNordvestjysk Distriktsgilde
Nuuk/GodthåbLandsgildeledelse
Nykøbing SjællandDragsholm Distriktsgilde4500 Nykøbing SjællandDjonna Larssondjonna@larssons.dk
Porskjær SGG i GaltenØstjysk Distriktsgilde8464 GaltenTorben Andersenta@avk.dk
PræstøGøngernes Distriktsgilde4720 PræstøRika Ramseygn@tordenguden.dk
RandersLandsgildeledelse8960 Randers SØBirthe Norring-Agerskovbirthe.na@gmail.com
RavnsholtSjælsø Distriktsgilde3450 AllerødGodtfred Petersenjambogodt@gmail.com
RingeFyns Distriktsgilde5750 RingeKarin Petersencarl.petersen@mail.dk
RingkøbingVestjysk Distriktsgilde6950 RingkøbingJohanne Bachmann Hjorthjohannehjorth@live.dk
RingstedVestsjællands Distriktsgilde4180 SorøEva Krieger Henriksenekrieger@adslhome.dk
Roskilde-Hedebo DistriktsgildeRoskilde-Hedebo Distriktsgilde
RudkøbingFyns Distriktsgilde5900 RudkøbingJan Petersenjan.petersen171@gmail.com
RungstedSjælsø Distriktsgilde2960 Rungsted KystElla Andersenellaandersen1984@gmail.com
SakskøbingLolland-Falster Distriktsgilde4850 StubbekøbingAnne-Birthe Holm-Rasmussenholm-rasmussen@privat.dk
Sct. Georgs Gildet i VordingborgGøngernes Distriktsgilde4600 KøgeBrita Toppbritatopp@gmail.com
Sct. Georgs Gildet KorsørVestsjællands Distriktsgilde4230 SkælskørAnders Nordkvist Jensenloan@email.dk
SGG i BruxellesLandsgildeledelse1410 WaterlooClaus Kondrupclaus@kondrup.eu
SGG i Brøndbyerne og Rødovre, Vestvold GildetRoskilde-Hedebo Distriktsgilde2860 SøborgBjarne Wichmannwichmann.bjarne1@gmail.com
SGG i GlostrupRoskilde-Hedebo Distriktsgilde2600 GlostrupRuth Egede Christensenruth.egede.christensen@gmail.com
SisimiutLandsgildeledelse
SkagenVendsyssel Distriktsgilde9990 SkagenKeld Reinhardt Pedersenkeldp43@gmail.com
SkiveNordvestjysk Distriktsgilde7800 SkiveKaj Karmann Hansenkarmann@mail.tele.dk
Skjern/TarmVestjysk Distriktsgilde6900 SkjernRie (Marie) Nielsenrie@skaanning.com
Store HeddingeGøngernes Distriktsgilde4660 Store HeddingeBjarne Leif Nielsenbln1944@privat.dk
Suså Gildet NæstvedGøngernes Distriktsgilde4700 NæstvedSusanne Nabe-Nielsens.nabe-nielsen@stofanet.dk
SæbyVendsyssel Distriktsgilde9300 SæbyMarian Arenfeldtm.arenfeldt@gmail.com
Sønderjyllands DistriktSønderjyllands Distriktsgilde
ThistedNordvestjysk Distriktsgilde7700 ThistedInge Skovfoged Pederseningesp@privat.dk
ToftlundSønderjyllands Distriktsgilde6520 ToftlundFinn Stevnhovedstevnhoved@stevn.com
Udenlandske gildebrødreLandsgildeledelse
Vestsjællands DistriktVestsjællands Distriktsgilde
VojensSønderjyllands Distriktsgilde6500 VojensErhard Jahnsejahns@gmail.com
VærløseSjælsø Distriktsgilde3500 VærløseNiels-Jørgen Hermannn-j_hermann@hotmail.com
Århus StadsgildeÅrhus Distriktsgilde
ÅrupFyns Distriktsgilde5560 ÅrupJohn C. Madsenskovkrogen17@stofanet.dk
Ølgod, HjeddinggildetVestjysk Distriktsgilde6870 ØlgodBirgitte Holmgittehjorgenl@gmail.com
ØlstykkeArresø Distriktsgilde3660 StenløseInge Hallumingemariehallum@gmail.com

Distrikter

Internationale Gilder

Internationale Organisationer

Opdateret 16. januar 2022

Arresø DistriktDistriktgildemester:
Henning E. Rasmussen
dgm@arresoe-distrikt.dk
Dragsholm DistriktsgildeDistriktgildemester:
Vagn Dalsgaard
strandgaarden@gmail.com
Fyns DistriktsgildeDistriktgildemester:
Tove Lise Sørensen
tovelise@live.dk
Gøngernes DistriktDistriktgildemester:
Lone Erkmann
lone@erkmann.dk
Kronborg DistriktDistriktgildemester:
John Kjeldgaard
kjeldgaard3060@gmail.com
Københavns StadsgildeDistriktgildemester:
Hanne Borgstrøm
hbb@brnet.dk
Lolland-Falster DistriktDistriktgildemester:
Victor Birch-Pedersen
birch@mkpost.dk
Nordvestjysk DistriktsgildeDistriktgildemester:
Paula Mikkelsen
paulaogjorgen@mail.dk
Odense StadsgildeDistriktgildemester:
Karen Jensen
karen@ibje.dk
Roskilde Hedebo DistriktDistriktgildemester:
Mogens Tangaa-Andersen
mogens.tangaa@gmail.com
Sjælsø DistriktsgildeDistriktgildemester:
Bente Elleby
bekol@webspeed.dk
Steen Blicher DistriktsgildeDistriktgildemester:
Bent Praastrup
bent.praastrup@youmail.dk
Sønderjyllands DistriktDistriktgildemester:
Hans Henrik Galle
dgm@sonderjyllands-distrikt.dk
Trekantområdets DistriktsgildeDistriktgildemester:
Karsten Barfoed
kabar@profibermail.dk
Vendsyssel DistriktsgildeDistriktgildemester:
Mogens From
mogensf@montes.dk
Vestjysk DistriktsgildeDistriktgildemester:
Erik Brig Jessen
erik@brig.dk
Vestsjællands DistriktsgildeDistriktgildemester:
Aase Kanding
aase@kanding.dk
Østjysk DistriktDistriktgildemester:
Sten Bo Andersen
sten_bo@post5.tele.dk
Aalborg StadsgildeDistriktgildemester:
Finn Bramsen
f.bramsen@youmail.dk
Besøg på Facebook
Aarhus StadsgildeDistriktgildemester:
Kjeld Hedelund Jørgensen
kjeld_hedelund@stofanet.dk

ISGF Om ISGF
International Scout and Guide Fellowship
NBSR Om ISGF Nordisk Baltisk Underregion
Europaregionen Om ISGF Europaregion
Central Branch Om ISGF Central Branch
WAGGGS Om World Association of Girl Guides and Girl Scouts
WOSM Om World Organization of the Scout Movement