Opdateret 12. november 2020

GildeDistriktByKommuneRegionKontaktWebsted
Sct. Georgs Gildet KorsørVestsjællands DistriktsgildeKorsørSlagelse KommuneSjællandGM Alex Asger Nyborg
alex@nyborgs.net
5. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandGM Alice Dyrskov
alice@dyrskov.net
www.sct-georg-aarhus.dk
HjørringVendsyssel DistriktsgildeHjørringHjørring KommuneNordjyllandGM Alice Larsen
alice_hans@mail.dk
BogenseFyns DistriktsgildeBogenseNordfyns KommuneSyddanmarkGM Alice Pedersen
alice-pe@mail.dk
www.sct-g.dk/bogense
1. HerningSteen Blicher DistriktsgildeHerningHerning KommuneMidtjyllandGM Alice Trabjerg Johannesen
alice@johannesen.it
www.herninggildet.dk
EsbjergVestjysk DistriktsgildeEsbjergEsbjerg KommuneSyddanmarkGM Anna Marie Frydendall
am.frydendall@gmail.com
sct-g.dk/esbjerg
12. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGM Anna-Marie Pedersen
anna-marie@post.tele.dk
www.12gilde.sct-georg-aalborg.dk
1. FrederikshavnVendsyssel DistriktsgildeFrederikshavnFrederikshavn KommuneNordjyllandGM Anne Lise Jacobsen
annelisejacobsen2805@gmail.com
SakskøbingLolland-Falster DistriktsgildeSakskøbingGuldborgsund kommuneSjællandGM Anne-Birthe Holm-Rasmussen
holm-rasmussen@privat.dk
saksgildeside.123hjemmeside.dk
FlensborgSønderjyllands DistriktsgildeFlensborgFlensborg KommuneSydslesvigGM Anne-Margrete Jessen
amjess@aol.com
www.flensborggildet.dk
KalundborgDragsholm DistriktsgildeKalundborgKalundborg KommuneSjællandGM Annelise Schwartzbach
anneliseschwartzbach@ka-net.dk
3. HorsensØstjysk DistriktsgildeHorsensHorsens KommuneMidtjyllandGM Anni Dalby
fam.dalby@gmail.com
1. SorøVestsjællands DistriktsgildeSorøSorø KommuneSjællandGM Annie Knudsen
aknudsen@mail.dk
www.soroegilderne.dk
10. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordfyllandGM Annie Sperling
annie@sperlings.dk
www.sct-georg-aalborgdk10gilde.dk
9. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGM Anny Bramsen
annyb1384@gmail.com
www.9gilde.sct-georg-aalborg.dk
GrenaaNiels Ebbesens DistriktsgildeGrenaaNorddjurs kommuneMidtjyllandGM Arne Andersen
kaa@grenaas.net
sgg-grenaa.dk
1. RoskildeRoskilde-Hedebo DistriktsgildeRoskildeRoskilde KommuneSjællandGM Arne Bjerager
abjerager@mail.dk
www.sctgeorgsgilderneroskilde.dk"
9. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandGM Arne Hvid Christiansen
arnehvidc@gmail.com
www.sct-georg-aarhus.dk
2. HillerødArresø DistriktsgildeHillerødHillerød KommuneHovedstadenGM Arne Villumsen
arnevillumsen@gmail.com
www.hillerodgilderne.dk
3. VejleTrekantområdets DistriktsgildeVejleVejle KommuneSyddanmarkGM Arthur Connie
belhaven99@gmail.com
BjerringbroSteen Blicher DistriktsgildeBjerringbroViborg KommuneMidtjyllandGM Bent Bjerring Pedersen
bentasta@gmail.com
5. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGM Bent Uggerly
bu@uggerly.dk
www.5gilde.sct-georg-aalborg.dk
3. FrederikssundArresø DistriktsgildeFrederikssundFrederikssund KommuneHovedstadenGM Bente Christensen
dragen@newmail.dk
Løgumkloster, BredeågildetSønderjyllands DistriktsgildeLøgumklosterTønder KommuneSyddanmarkGM Berit Mowinckel
beritmow@gmail.com
1. (og 7.) ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandGM Birgitte Bolhøj
bolhoej@gmail.com
www.sct-georg-aarhus.dk
Ølgod, HjeddinggildetVestjysk DistriktsgildeØlgodVarde KommuneSyddanmarkGM Birgitte Holm
gittehjorgenl@gmail.com
FredensborgKronborg DistriktsgildeFredensborgFredensborg KommuneHovedstadenGM Birte Øhblom
birte.ohblom@gmail.com
sct-g.dk/fredensborg
KjellerupSteen Blicher DistriktsgildeKjellerupSilkeborg KommuneMidtjyllandGM Birthe Ib Uhrskov
bf@uhrskov.net
1. KøbenhavnKøbenhavns DistriktsgildeKøbenhavnKøbenhavns KommuneHovedstadenGM Birthe Jungmark
jungmark@lic-mail.dk
RandersNiels Ebbesens DistriktsgildeRandersRanders KommuneØstjyllandGM Birthe Norring-Agerskov
birthe.na@gmail.com
www.sctgeorgsgildetranders.dk
Store HeddingeGøngernes DistriktsgildeStore HeddingeStevns KommuneSjællandGM Bjarne Leif Nielsen
bln1944@privat.dk
SGG i Brøndbyerne og Rødovre, Vestvold GildetRoskilde-Hedebo DistriktsgildeBrøndby/RødovreBrøndby Kommune/Rødovre KommuneHovedstadenGM Bjarne Wichmann
wichmann.bjarne1@gmail.com
www.vestvold.dk
2. VejleTrekantområdets DistriktsgildeVejleVejle KommuneSyddanmarkGM Bodil Jølver
bodil.joelver@stofanet.dk
sct-g.dk/2vejle
Sct. Georgs Gildet i VordingborgGøngernes DistriktsgildeGM Brita Topp
britatopp@gmail.com
3. FredericiaTrekantområdets DistriktsgildeFredericiaFredericia KommuneSyddanmarkGM Carry Hansen
carryhansen@mail.tele.dk
www.sct-georg-7000.dk
1. HorsensØstjysk DistriktsgildeHorsensHorsens KommuneMidtjyllandGM Claus Holck Pape
cogcpape@gmail.com
SGG i BruxellesLandsgildeledelseGM Claus Kondrup
claus@kondrup.eu
Nykøbing SjællandDragsholm DistriktsgildeNykøbing SjællandOdsherred KommuneSjællandGM Djonna Larsson
djonna@larssons.dk
FarumSjælsø DistriktsgildeFarumFuresø KommuneHovedstadenGM Dorte Brandt Hansen
brandt.dorte@gmail.com
www.sctgeorgsgildet-farum.dk
9. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkGM Dorthe Ditlevsen
kaj.ditlevsen@gmail.com
www.sct-georg-odense.dk
FjerritslevAalborg DistriktsgildeFjerritslevJammerbugt KommuneNordjyllandGM Eigil Bach Nielsen
ebn@proconstaal.dk
RungstedSjælsø DistriktsgildeHørsholmHørsholm KommuneHovedstadenGM Ella Andersen
ellaandersen1984@gmail.com
www.sct-g.dk/rungsted
MiddelfartFyns DistriktsgildeMiddelfartMiddelfart KommuneSyddanmarkGM Else Sudergaard
else@sudergaard.dk
VojensSønderjyllands DistriktsgildeVojensHaderslev KommuneSyddanmarkGM Erhard Jahns
ejahns@gmail.com
sct-g.dk/vojens
2. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkGM Erik Jensen
ek.je@get2net.dk
www.sct-georg-odense.dk
2. FredericiaTrekantområdets DistriktsgildeFredericiaFredericia KommuneSyddanmarkGM Erik Matthiesen
ema@matthies.dk
www.sct-georg-7000.dk
3. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkGM Erik Olesen
eo@eo-engros.dk
www.sct-georg-odense.dk
3. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkGM Erik Sandholt
erikjutta@stofanet.dk
www.sctgeorgsgilderne.dk
2. TaastrupRoskilde-Hedebo DistriktsgildeTaastrupHøje-Taastrup KommuneHovedstadenGM Esther Kjæreby Pedersen
esther@kjaereby.dk
RingstedVestsjællands DistriktsgildeRingstedRingsted KommuneSjællandGM Eva Krieger Henriksen
ekrieger@adslhome.dk
2. ViborgSteen Blicher DistriktsgildeViborgViborg KommuneMidtjyllandGM Finn Bager
afbager@fiberpost.dk
1. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGM Finn Bramsen
f.bramsen@youmail.dk
www.1gilde.sct-georg-aalborg.dk
1. VejleTrekantområdets DistriktsgildeVejleVejle KommuneSyddanmarkGM Finn Hesselbjerg
fhnprivat@mail.dk
www.1sctgeorgvejle.dk
ToftlundSønderjyllands DistriktsgildeToftlundTønder KommuneSyddanmarkGM Finn Stevnhoved
stevnhoved@stevn.com
www.sct-georgsgildet-toftlund.dk
Nuuk/GodthåbLandsgildeledelseNuukNuukGrønlandGM Flemming Enemark
flemming@enemark.gl
7. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGM Flemming Markussen
flemming.markussen@stofanet.dk
www.7gilde.sct-georg-aalborg.dk
1. HobroNiels Ebbesens DistriktsgildeHobroMariagerfjord KommuneNordjyllandGM Frede Vesterbæk Mortensen
fmhobro@webspeed.dk
RavnsholtSjælsø DistriktsgildeAllerødAllerød KommuneHovedstadenGM Godtfred Petersen
jambogodt@gmail.com
1. TaastrupRoskilde-Hedebo DistriktsgildeTaastrupHøje-Taastrup KommuneHovedstadenGM Gunnar Kjær
igkjaer@privat.dk
2. HolbækDragsholm DistriktsgildeHolbækHolbæk KommuneSjællandGM Gurli Hougaard
gphougaard@mail.dk
2. RoskildeRoskilde-Hedebo DistriktsgildeRoskildeRoskilde KommuneSjællandGM Hanne Christensen
hp-samba@mail.tele.dk
www.sctgeorgsgilderneroskilde.dk
4. HolstebroNordvestjysk DistriktsgildeHolstebroHolstebro KommuneMidtjyllandGM Hanne Mogensen
hannemogensen@mail.dk
2. SkanderborgØstjysk DistriktsgildeSkanderborgSkanderborg KommuneMidtjyllandGM Hans Chr. Jensen
iljhcj@gmail.com
www.2skanderborggilde.dk"
2. HobroNiels Ebbesens DistriktsgildeHobroMariagerfjord KommuneNordjyllandGM Hans Christian Jørgensen
hajormail@gmail.com
JyderupDragsholm DistriktsgildeJyderupHolbæk KommuneSjællandGM Henning Frode Hoffmann
lenehenninghoffmann@gmail.com
1. HaderslevSønderjyllands DistriktsgildeHaderslevHaderslev KommuneSyddanmarkGM Henrik Hansen
kirneh51@hotmail.com
www.haderslevgilder.dk"
1. FredericiaTrekantområdets DistriktsgildeFredericiaFredericia KommuneSyddanmarkGM Ilsa Lux Andersen
nielsa@andersen.mail.dk
www.sct-georg-7000.dk
GrindstedVestjysk DistriktsgildeGrindstedBillund KommuneSyddanmarkGM Inge Kjær-Sørensen
28frida11@gmail.com
http://sct-g.dk/grindsted
ThistedNordvestjysk DistriktsgildeThistedThisted KommuneNordjyllandGM Inge Skovfoged Pedersen
ingesp@privat.dk
1. BornholmLandsgildeledelseRønneBornholms RegionskommuneHovedstadenGM Inger Fornitz
ingfo@outlook.dk
3. SlagelseVestsjællands DistriktsgildeSlagelseSlagelse KommuneSjællandGM Inger Grønborg
ingergronborg@gmail.com
www.slagelsegilderne.dk
SvinningeDragsholm DistriktsgildeSvinningeHolbæk KommuneSjællandGM Inger Johansen
inger.sonnerup@privat.dk
2. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandGM Jan Bigum
jan.bigum@stofanet.dk
www.sct-georg-aarhus.dk
RudkøbingFyns DistriktsgildeRudkøbingLangeland KommuneSyddanmarkGM Jan Petersen
jan.petersen171@gmail.com
ØlstykkeArresø DistriktsgildeØlstykkeEgedal KommuneHovedstadenGM Jens Erik Stubkjær
jenserik@stubber.dk
www.oelstykkegildet.dk
3. SilkeborgSteen Blicher DistriktsgildeSilkeborgSilkeborg KommuneMidtjyllandGM Jens Ingfred Rasmussen
jingfredr@gmail.com
1. HolbækDragsholm DistriktsgildeHolbækHolbæk KommuneSjællandGM Jes Petersen
jes.ehrenreich@gmail.com
8. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGM Jesper Hansen
jeps@dovregubben.dk
www.8gilde.sct-georg-aalborg.dk
1. HillerødArresø DistriktsgildeHillerødHillerød KommuneHovedstadenGM Jesper Vestager Nielsen
vnielsen@post11.tele.dk
www.hillerodgilderne.dk
4. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkGM Jette Born
jetteborn@gmail.com
www.sct-georg-odense.dk
4. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandGM Jette Samsøe Jørgensen
jettesamsoe@stofanet.dk
www.sct-georg-aarhus.dk
RingkøbingVestjysk DistriktsgildeRingkøbingRingkøbing-Skjern KommuneMidtjyllandGM Johanne Bachmann Hjorth
johannehjorth@live.dk
sct-g.dk/ringkoebing
ÅrupFyns DistriktsgildeÅrupAssens KommuneSyddanmarkGM John C. Madsen
skovkrogen17@stofanet.dk
1. SilkeborgSteen Blicher DistriktsgildeSilkeborgSilkeborg KommuneMidtjyllandGM Jytte Hahn
jytte@jytte63silkeborg.dk
www.silkeborggilderne.dk/1gilde
HammelØstjysk DistriktsgildeHammelFavrskov KommuneMidtjyllandGM Jytte Kronvold
jkronvold@mail.dk
www.sctgeorg-hammel.dk
3. HolstebroNordvestjysk DistriktsgildeHolstebroHolstebro KommuneMidtjyllandGM Jytte Von Seelen
seelenjk@post12.tele.dk
www.3-sct-georgs-gilde-holstebro.dk
1. SkælskørVestsjællands DistriktsgildeSkælskørSlagelse KommuneSjællandGM Jørn Herkild
retogvelfaerd@gmail.com
SkiveNordvestjysk DistriktsgildeSkiveSkive KommuneMidtjyllandGM Kaj Karmann Hansen
karmann@mail.tele.dk
VærløseSjælsø DistriktsgildeVærløseFuresø KommuneHovedstadenGM Kamma Lange
kammal@dadlnet.dk
www.vaerloesegildet.dk
6. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGM Karen Kjær
kknaugust@gmail.com
www.6gilde.sct-georg-aalborg.dk
2. HolstebroNordvestjysk DistriktsgildeHolstebroHolstebro KommuneMidtjyllandGM Karen Marie Pedersen
kmogse@gmail.com
RingeFyns DistriktsgildeRingeFaaborg-Midtfyn KommuneSyddanmarkGM Karin Petersen
carl.petersen@mail.dk
SkagenVendsyssel DistriktsgildeGM Keld Reinhardt Pedersen
keldp43@gmail.com
4. HaderslevSønderjyllands DistriktsgildeHaderslevHaderslev KommuneSyddanmarkGM Kirsten Lorenzen
kilopwj@mail.dk
www.haderslevgilder.dk
HadstenØstjysk DistriktsgildeHadstenFavrskov KommuneMidtjyllandGM Kirsten Marie Andersen
kirstenandersen52@hotmail.com
www.sctgeorg-hadsten.dk"
BrammingVestjysk DistriktsgildeBrammingEsbjerg KommuneSyddanmarkGM Kirsten Michaelis Holm
kirstenmholm@outlook.dk
sggdk-vestjysk.dk/index.php/lokale-gilder/bramming
1. SkanderborgØstjysk DistriktsgildeSkanderborgSkanderborg KommuneMidtjyllandGM Kjeld Berthold Krabsen
kjeld@krabsen.dk
www.sctgeorg.dk/1skanderborg
2. Nykøbing FalsterLolland-Falster DistriktsgildeNykøbing FalsterGuldborgsund kommuneSjællandGM Kjeld Ærendal Mikkelsen
kjeldmik@post7.tele.dk
2-nyk-f-gilde.weebly.com
2. StruerNordvestjysk DistriktsgildeStruerStruer KommuneMidtjyllandGM Knud Hjarsbæk
knud.hjarsbaek@gmail.com
www.2-gilde-struer.dk
2. AabenraaSønderjyllands DistriktsgildeAabenraaAabenraa KommuneSyddanmarkGM Knud Lange
kogslange@gmail.com
www.aabenraagilderne.dk
2. SorøVestsjællands DistriktsgildeSorøSorø KommuneSjællandGM Kurt Lund Pedersen
kurt@highfive.net
www.soroegilderne.dk
1. FrederiksværkArresø DistriktsgildeFrederiksværkHalsnæs KommuneHovedstadenGM Kurt Lystrup Sørensen
kirstengosoerensen@gmail.com
1. HelsingørKronborg DistriktsgildeHelsingørHelsingør KommuneHovedstadenGM Lars Ove Sørensen
losorensen@live.dk
sct-georg-kronborg.dk
MariboLolland-Falster DistriktsgildeMariboLolland KommuneSjællandGM Lena Holsko
lena@holsko.dk
maribo.sctgeorg-lf.dk
IkastSteen Blicher DistriktsgildeIkastIkast-Brande KommuneMidtjyllandGM Lillian Axelsen
Lilliansaxelsen@hotmail.com
www.ikastgildet.dk
1. AabenraaSønderjyllands DistriktsgildeAabenraaAabenraa KommuneSyddanmarkGM Lis Berg
lb@berg.mail.dk
www.aabenraagilderne.dk
11. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGM Lis Ovesen
lisovesen@hotmail.com
www.11sct-georg-aalborgdkgilde.dk
KertemindeFyns DistriktsgildeKertemindeKerteminde KommuneSyddanmarkGM Lisbeth Aavang Jensen
lisbeth.aavang.jensen@gmail.com
AllerødSjælsø DistriktsgildeAllerødAllerød KommuneHovedstadenGM Lisbeth Skovgaard
lisbethskovgaard24@gmail.com
3. HaderslevSønderjyllands DistriktsgildeHaderslevHaderslev KommuneSyddanmarkGM Lissi Houman
lissihouman@gmail.com
Bov-GrænsegildetSønderjyllands DistriktsgildePadborgAabenraa KommuneSyddanmarkGM Lissi Jessen
nellie-nelson@hotmail.com
SæbyVendsyssel DistriktsgildeSæbyFrederikshavn KommuneNordjyllandGM Marian Arenfeldt
m.arenfeldt@gmail.com
Klangildet Oksbøl - 2. VardeVestjysk DistriktsgildeOksbøl/VardeVarde KommuneSyddanmarkGM Marianne Holm
marianne.holm62@gmail.com
FåborgFyns DistriktsgildeFåborgFaaborg-Midtfyn KommuneSyddanmarkGM Marie Jakobsen
tolum@stofanet.dk
www.sctgeorgsgildetifaaborg.dk
2. NæstvedGøngernes DistriktsgildeNæstvedNæstved KommuneSjællandGM Merete Løvstad Johansen
ml@sport.dk
www.sct-georgsgilderne.dk
3. HelsingørKronborg DistriktsgildeHelsingørHelsingør KommuneHovedstadenGM Mette Høite
mette@hoite.dk
sct-georg-kronborg.dk
Holger DanskeKronborg DistriktsgildeHelsingørHelsingørHovedstadenGM Michael Kjær
miver.krisser@gmail.com
sct-georg-kronborg.dk
2. BornholmLandsgildeledelseNexøBornholms RegionskommuneHovedstadenGM Niels Henning Dahl
mienis-dahl@mail.dk
HærvejenVestjysk DistriktsgildeVejenVejen KommuneSyddanmarkGM Nils Bjørn Jensen
nilsbj@vejen-net.dk
sggdk-vestjysk.dk/lokale-gilder/haervejen
8. Århus NordÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandGM Nils Liljeberg
liljeberg@outlook.dk
www.sct-georg-aarhus.dk
8. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkGM Nina Nøddelund
noed49@gmail.com
www.sct-georg-odense.dk
1. OdenseOdense DistriktsgildeOdenseOdense KommuneSyddanmarkGM Ny Andersen
ny@midtfyn.net
www.sct-georg-odense.dk
FortunenSjælsø DistriktsgildeKgs. LyngbyLyngby-Taarbæk KommuneHovedstadenGM Ole Iversen
olesteen@iversen.mail.dk
www.fortungildet.dk
Greve-SolrødRoskilde-Hedebo DistriktsgildeGreve/SolrødGreve Kommune/Solrød KommuneSjællandGM Ole Peder Sørensen
kunoy@apoteket.dk
www.greve-solroedgildet.dk
1. Nykøbing FalsterLolland-Falster DistriktsgildeNykøbing FalsterGuldborgsund kommuneSjællandGM Ole Simonsen
osscout@gmail.com
www.sctgeorg-lf.dk
1. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkGM Otto Bjerregaard
gltved4@gmail.com
www.sctgeorgsgilderne.dk
Arrenæs gildet, 2. Fr.værkArresø DistriktsgildeFrederiksværkHalsnæs KommuneHovedstadenGM Ove Nielsen
aavangen1@hotmail.com
FanøVestjysk DistriktsgildeFanøFanø KommuneSyddanmarkGM Paul Boel Berg
breine.berg@esenet.dk
sggdk-vestjysk.dk/index.php/lokale-gilder/Fano
1. SønderborgSønderjyllands DistriktsgildeSønderborgSønderborg KommuneSyddanmarkGM Per Kongebro
gm@1sgs.dk
www.1sgs.dk
HørsholmSjælsø DistriktsgildeHørsholmHørsholm KommuneHovedstadenGM Per Svensson
persvensson@outlook.com
2. SkælskørVestsjællands DistriktsgildeSkælskørSlagelse KommuneSjællandGM Peter Dam
dam.peter@hotmail.com
18. KøbenhavnKøbenhavns DistriktsgildeKøbenhavnKøbenhavns KommuneHovedstadenGM Pi Højte
piogknud@gmail.com
KarupSteen Blicher DistriktsgildeKarupViborg KommuneMidtjyllandGM Poul Petersen
poulpk@youmail.dk
NordborgSønderjyllands DistriktsgildeNordborgSønderborg KommuneSyddanmarkGM Poul Winther
poul.winther@outlook.dk
BirkerødSjælsø DistriktsgildeBirkerødRudersdal KommuneHovedstadenGM Poul-Henrik Appelqvist
ph.appelqvist@gmail.com
FakseGøngernes DistriktsgildeFaxeFaxe KommuneSjællandGM Preben Gustafsen
pgustafsen@gmail.com
Skjern/TarmVestjysk DistriktsgildeSkjern/TarmRingkøbing-Skjern KommuneMidtjyllandGM Rie (Marie) Nielsen
rie@skaanning.com
Baden-Powell StammenLandsgildeledelseEbeltoftSyddjurs KommuneMidtjyllandGM Rigmor Lauridsen
badenpowellstammen@gmail.com
PræstøGøngernes DistriktsgildePræstøVordingborg KommuneSjællandGM Rika Ramsey
gn@tordenguden.dk
www.sct-g.dk/praestoe/
SGG i GlostrupRoskilde-Hedebo DistriktsgildeGlostrupGlostrup KommuneHovedstadenGM Ruth Egede Christensen
ruth.egede.christensen@gmail.com
www.1-glostrup.dk
6. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandGM Sonja Sørensen
sos@webspeed.dk
www.sct-georg-aarhus.dk
HirtshalsVendsyssel DistriktsgildeHirtshalsHjørring KommuneNordjyllandGM Steen Mouritsen
steen.mouritsen@jubii.dk
www.sct-g.dk/hirtshals
Suså Gildet NæstvedGøngernes DistriktsgildeNæstvedNæstved KommuneSjællandGM Susanne Nabe-Nielsen
s.nabe-nielsen@stofanet.dk
www.sct-georgsgilderne.dk
LemvigNordvestjysk DistriktsgildeLemvigLemvig KommuneMidtjyllandGM Susanne Skammelsen
s.skammelsen@outlook.dk
GribskovArresø DistriktsgildeGribskovGribskov KommuneHovedstadenGM Søren Winther Jensen
winsor@dadlnet.dk
www.hillerodgilderne.dk"
Porskjær SGG i GaltenØstjysk DistriktsgildeGaltenSkanderborg KommuneMidtjyllandGM Torben Andersen
ta@avk.dk
www.sct-g.dk/porskjaer
1. KøgeGøngernes DistriktsgildeKøgeKøge KommuneSjællandGM Torben Lerbech Jensen
lerbechjensen@mail.tele.dk
www.koegegildet.dk
5. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkGM Tove Andersen
bispevaenget90@gmail.com
www.sctgeorgsgilderne.dk
2. SilkeborgSteen Blicher DistriktsgildeSilkeborgSilkeborg KommuneMidtjyllandGM Tove Gadegaard
tovegadegaard47@gmail.com
2gildesilkeborg.dk
2. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkGM Tove Knudsen
toveknudsen7@gmail.com
www.sctgeorgsgilderne.dk
4. KoldingTrekantområdets DistriktsgildeKoldingKolding KommuneSyddanmarkGM Uffe Uhrbrand
uffe@uhrbrand.com
www.sctgeorgsgilderne.dk
Ledøje-SmørumArresø DistriktsgildeSmørumEgedal KommuneHovedstadenGM Ulla Frederiksen
ulla.jorgen@frederiksen.mail.dk
10. ÅrhusÅrhus DistriktsgildeAarhusAarhus KommuneMidtjyllandGM Ulla Kerchlango
ulla@kerchlango.dk
www.sct-georg-aarhus.dk
GråstenSønderjyllands DistriktsgildeGråstenSønderborg KommuneSyddanmarkGM Ulla Larsen
post@aftenskolerne.com
2. HorsensØstjysk DistriktsgildeHorsensHorsens KommuneMidtjyllandGM Ulla Smed Mortensen
usmtm@stofanet.dk
2. AalborgAalborg DistriktsgildeAalborgAalborg KommuneNordjyllandGM Ulla Væver
ullav@stofanet.dk
www.2gilde-sct-georg-aalborg.dk
4. SlagelseVestsjællands DistriktsgildeSlagelseSlagelse KommuneSjællandGM Vagn Riber Andersen
vagn@danbi.dk
www.slagelsegilderne.dk
15. Kbh. - RødovreKøbenhavns DistriktsgildeRødovreRødovre KommuneHovedstadenGM Vibeke Dich Hermann
madamdich@gmail.com
www.kbh-stadsgilde.dk

Distrikter

Internationale Gilder

Internationale Organisationer

Opdateret 7. september 2020

Arresø DistriktDistriktgildemester:
Henning Rasmussen
dgm@arresoe-distrikt.dk
Dragsholm DistriktsgildeDistriktgildemester:
Vagn Dalsgaard
strandgaarden@gmail.com
Fyns DistriktDistriktgildemester:
Tove Lise Sørensen
tovelise@live.dk
Gøngernes DistriktDistriktgildemester:
Lone Erkmann
lone@erkmann.dk
Kronborg DistriktDistriktgildemester:
John Kjeldgaard
kjeldgaard3060@gmail.com
Københavns StadsgildeDistriktgildemester:
Hanne Borgstrøm
hbb@brnet.dk
Lolland-Falster DistriktDistriktgildemester:
Victor Birch-Pedersen
birch@mkpost.dk
Niels Ebbesens DistriktsgildeDistriktgildemester:
Lars Bo Christiansen
larsbo1947@gmail.com
Nordvestjysk DistriktsgildeDistriktgildemester:
Jørgen Mikkelsen
paulaogjorgen@mail.dk
Odense StadsgildeDistriktgildemester:
Karen Jensen
karen@ibje.dk
Roskilde Hedebo DistriktDistriktgildemester:
Mogens Tangaa-Andersen
mogens.tangaa@gmail.com
Sjælsø DistriktsgildeDistriktgildemester:
Dorte Krag
dorte.krag@youseeme.dk
Steen Blicher DistriktsgildeDistriktgildemester:
Bent Praastrup
bent.praastrup@youmail.dk
Sønderjyllands DistriktDistriktgildemester:
Hans Henrik Galle
hanshenrik@galle.dk
Trekantområdets DistriktsgildeDistriktgildemester:
Karsten Barfoed
kabar@profibermail.dk
Vendsyssel DistriktsgildeDistriktgildemester:
Mogens From
mogensf@montes.dk
Vestjysk DistriktsgildeDistriktgildemester:
Erik Brig Jessen
erik@brik.dk
Link til distrikt
Vestsjællands DistriktsgildeDistriktgildemester:
Aase Kanding
aase@kanding.dk
Østjysk DistriktDistriktgildemester:
Sten Bo Andersen
sten_bo@post5.tele.dk
Aalborg StadsgildeDistriktgildemester:
Flemming Hansen
flemming@hansen.li
Århus StadsgildeDistriktgildemester:
Kjeld Hedelund Jørgensen
kjeld_hedelund@stofanet.dk

ISGF Om ISGF
International Scout and Guide Fellowship
NBSR Om ISGF Nordisk Baltisk Underregion
Europaregionen Om ISGF Europaregion
Central Branch Om ISGF Central Branch
WAGGGS Om World Association of Girl Guides and Girl Scouts
WOSM Om World Organization of the Scout Movement